Civcivlerin Yem ve Su İhtiyacı

Kafeslere yeni alınmış civcivlerin yeme ihtiyaçları yoktur. Ancak suya ihtiyaçları vardır. Ilık ve temiz su verilmelidir. Kafeslere koyulacak sulukların kenarlığı yüksek olmamalıdır. Civcivler rahatlıkla su içebilmelidir.  Suluklar, derin ve su hazneleri de geniş olmamalıdır.  Aksi taktirde suya civcivler girip boğulabilirler. İlk günlerde 2 kere taze su verilmeli, daha sonraki günlerde bir kereye düşürülmelidir.

Civcivler yaklaşık 3 gün yeme yemeden durabilirler. Bu nedenle ilk yem en erken 24 sat sonra verilmelidir. Ancak 3 gün beklemeye de gerek yoktur. En geç 48 saat içinde yem verilmelidir.

Not: Yem hazırlama, yem rasyonları, aylara göre protein ve kalori ihtiyaçlarını “KÜTÜPHANE” menüsünde bulabilirsiniz.

Kafeslere yeni alınmış civcivlerin yeme ihtiyaçları yoktur. Ancak suya ihtiyaçları vardır. Ilık ve temiz su verilmelidir. Kafeslere koyulacak sulukların kenarlığı yüksek olmamalıdır. Civcivler rahatlıkla su içebilmelidir.  Suluklar, derin ve su hazneleri de geniş olmamalıdır.  Aksi taktirde suya civcivler girip boğulabilirler. İlk günlerde 2 kere taze su verilmeli, daha sonraki günlerde bir kereye düşürülmelidir. Civcivler yaklaşık ...

Değerlendirme

Sizce : Bu makale faydalımıydı ? Oylamaya katılın.

Oylamalar : 4.25 ( 3 Oylar)
0

Hakkında Kanatlı Sevgisi

1966 yılında Sakarya/Akyazı ilçesi Batakköy’de doğmuşum ve hala aynı adreste yaşıyorum. Öğrenimimi Lise bitene kadar Akyazı ilçesinde, üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi, Çanakkale Eğitim Yüksekokulu’nda tamamladım. Yurdun değişik yerlerinde 30 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldum. Emekli olmadan önce tavuklara gönül verdim. Araştırdıkça hepsine sahip olmak istedim. Ama belli ırklarda karar kıldım. İlk zamanlar çok sıkıntılar yaşadım. Yardım alacak kimseyi bulamadım. Çok kayıplar verdim. Ama araştırarak tecrübeler edindim. Şimdi bu tecrübeleri sizinle paylaşmak için buradayım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Pin It on Pinterest

Share This