Sussex

Susex

Sussex

Sussex yakaları, dantel gibi işlenmiş olmalı.

Sussex bahçelerin vazgeçilmez kombine ırkıdır. Beyaz gelinlik giymiş genç kızlar gibi, boynunda nakış nakış işlenmiş yeleleri, kanatların ucunda siyah çizgi halinde görülen kanadı insanları cezbetmektedir.

Tavuklar 3 kilo, horozlar 4 kilo ve üstü gelmektedir. Yumurta sayısı ortalama yılda 250 civarıdır.  Yumurtası orta iriliktedir.

 

 

Susex 3

Sussex 3

 

Susex 2

Sussex 2

 

Susex 1

Sussex 1

 

Sussex bahçelerin vazgeçilmez kombine ırkıdır. Beyaz gelinlik giymiş genç kızlar gibi, boynunda nakış nakış işlenmiş yeleleri, kanatların ucunda siyah çizgi halinde görülen kanadı insanları cezbetmektedir. Tavuklar 3 kilo, horozlar 4 kilo ve üstü gelmektedir. Yumurta sayısı ortalama yılda 250 civarıdır.  Yumurtası orta iriliktedir.          

Değerlendirme

0%

Sizce : Bu makale faydalımıydı ? Lütfen değerlendirmeye katılın.

Oylamalar : 20.59 ( 5 Oylar)
0

Hakkında Kanatlı Sevgisi

1966 yılında Sakarya/Akyazı ilçesi Batakköy’de doğmuşum ve hala aynı adreste yaşıyorum. Öğrenimimi Lise bitene kadar Akyazı ilçesinde, üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi, Çanakkale Eğitim Yüksekokulu’nda tamamladım. Yurdun değişik yerlerinde 30 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldum. Emekli olmadan önce tavuklara gönül verdim. Araştırdıkça hepsine sahip olmak istedim. Ama belli ırklarda karar kıldım. İlk zamanlar çok sıkıntılar yaşadım. Yardım alacak kimseyi bulamadım. Çok kayıplar verdim. Ama araştırarak tecrübeler edindim. Şimdi bu tecrübeleri sizinle paylaşmak için buradayım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Pin It on Pinterest

Share This